Categorieën: Vrijwilligers
Geplaatst op: 6 februari 2025

Bij SC Klarenbeek zijn meerdere sportdisciplines aangesloten: biljart, fietsen, gym & dans, handbal, voetbal en volleybal. Elk heeft een eigen bestuur waarvan één bestuurslid ook bij het overkoepelde overleg aansluit. “Dan zijn we in totaal met elf mensen die allemaal eigen taken en expertises hebben. En dat is mooi, want van dingen samendoen wordt iedereen beter.” Dat is ook waarom Wijnand veel contacten heeft met andere sportclubs. “Je kunt samenwerken en kennis uitwisselen. We kunnen vertellen hoe wij dingen aanpakken en kijken hoe andere clubs dat doen.”

Meedenken met andere organisaties

Binnen SC Klarenbeek zijn talloze vrijwilligers actief en spelen dezelfde zaken als bij veel andere organisaties. “Belangrijke kwesties zijn bijvoorbeeld de organisatiecultuur: hoe houd je die constant ook bij wisselingen van vrijwilligers? En hoe betrek je jeugdleden, met het oog op de toekomstbestendig van de club.” Wijnand en zijn medebestuursleden hebben intussen wat ervaring met het runnen van een omnivereniging en willen ook best meedenken met andere lokale organisaties die ergens tegenaan lopen. “Het is belangrijk dat een club of organisatie goed functioneert, want dan heeft iedereen er profijt van.”

Energie en voldoening

Esther van Dijk, sociaal werker bij Mens en Welzijn Voorst, is blij met bevlogen bestuurders zoals Wijnand. “Een club als deze heeft ontzettend veel ervaring en kennis in huis, waar onze organisatie enorm van profiteert. Daarnaast is het fijn dat maatschappelijke organisaties onderling kennis kunnen uitwisselen. Daarom zijn we aangesloten bij BestuurdersCentraal.”
Wijnand, die in het dagelijks leven als ICT’er werkt, haalt veel energie uit zijn bestuursfunctie. “Het geeft mij veel voldoening om onze leden te ondersteunen bij wat ze leuk vinden: sporten.”

Direct contact?

Neem voor meer informatie contact op met Esther van Dijk

Meer weten?

Weten wat we nog meer voor je kunnen betekenen? Zoek in alle activiteiten en verhalen van inwoners!

Lees meer verhalen

Munda is vrijwilligster bij de Voedselbank. Laten we kennismaken...
Kees is onder andere vrijwilliger als maatje. Laten we...
Bij sportclub Teuge wordt druk getimmerd op donderdagmiddag. Niet...
Met trots presenteert VrijwilligersCentrale Voorst (VCV) haar magazine ‘Mensen...
© 2025 Mens en Welzijn Voorst | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Privacy verklaring | Grafisch ontwerp Thumbs Up | Technische realisatie Sieronline B.V.